FLAUTA LADIES

03 kwietnia 2021
W niedzielę 14 marca 2021 r. Klub Sportowy Stowarzyszenie FLAUTA Gdynia zorganizował dwa turnieje piłkarskie dla dziewczynek, pn. FLAUTA GDYNIA OPEN CUP 2021, tj. dla kategorii wiekowej Under 12 czyli dla dziewcząt urodzonych w latach 2009 i 2010 oraz dla kategorii Under 9, czyli dla dziewczynek z roczników 2012 i 2013.
To dla młodego gdyńskiego klubu inauguracyjne wydarzenie jako organizatora a od razu rekordowe, bowiem nigdy wcześniej w historii Gdyni w zawodach piłkarskich dla dziewczynek nie uczestniczyło w nim tak wiele młodych piłkarek.
 
W zawodach wzięło udział 8 drużyn w kategorii U-12 oraz 4 kluby w kategorii U-9, dzięki czemu na starcie stanęło aż 140 dziewcząt. W obu turniejach rozegrano łącznie 28 meczów, w których waleczne młode zawodniczki zdobyły 167 bramek, których zdobycie odgwizdali prowadzący spotkania sędziowie Pomorskiego Związku Piłki Nożnej.
Najważniejszym elementem wydarzenia była rywalizacja, której na otwartej przestrzeni brakowało wszystkim niemal zespołom. Trudne momentami warunki atmosferyczne jeszcze bardziej wzmagały wśród zawodniczek poczucie odpowiedzialności za grę swojego zespołu i zachęcały po prostu do intensywniejszego wysiłku na boisku. Same zawody zostały przeprowadzone na kilku boiskach, tj. na terenie Szkoły Podstawowej nr 35 oraz Ośrodka Treningowego SI ARKA w Gdyni Witominie, co dawało wszystkim uczestnikom komfort gry a ponadto zapewniło duże przestrzenie, co z kolei było niezbędnym elementem w zachowaniu bezpieczeństwa sanitarnego.
Dziękujemy za pomoc ww. podmiotom, a także wolontariuszom Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej przy Ochotniczej Straży Pożarnej PKM sp. z o.o. w Gdyni, którzy skutecznie zadbali o bezpieczeństwo uczestników turniejów oraz utrzymanie dyscypliny komunikacyjnej w przestrzeni objętej organizacją wydarzenia.
 
FLAUTA GDYNIA OPEN CUP’2021 przeszła już do historii, zapisując w annałach jako zwycięzców turniejów AP LOTOS Gdańsk w kategorii Under 12, która w finale pokonała klub UKS SZÓSTKA Inowrocław 2 : 1 oraz POGOŃ Tczew, która przede wszystkim dzięki zwycięstwu i bezbramkowemu remisowi z gospodyniami – FLAUTĄ Gdynia, właśnie gdynianki pozostawiła tuż za sobą w tabeli końcowej w kategorii Under 9.
Patronat nad projektem sprawowała Komisja ds. piłkarstwa kobiecego Pomorskiego Związku Piłki Nożnej, zaś organizacja turnieju została wsparta przez miasto Gdynia, w ramach realizacji zadania „ Organizacji imprez sportowych dla dzieci i młodzieży w roku 2021 – piłka nożna dziewcząt”.
Lista klubów, które wzięły udział w projekcie FLAUTA GDYNIA OPEN CUP’ 2021:
FLAUTA GDYNIA CUP 2021