FLAUTA LADIES

25 marca 2021

Serdecznie zachęcamy do odwiedzenia strony naszego partnera! Opieka medyczna  jest jednym z najważniejszych filarów sukcesu sportowego. COMS czyli Centralny Ośrodek Medycyny Sportowej, opiekuje się najlepszymi polskimi sportowcami od ponad 50 lat. Znajdziecie tam wiele ciekawych artykułów oraz publikacji. Poniżej jedna z nich, która nawiązuje do TRIADY SPORTSMENEK- ZALECEŃ ŻYWIENIOWYCH DLA TRENUJĄCYCH NASTOLATEK. 

 

"Aktywność fizyczna dzieci i młodzieży jest warunkiem zdrowia i ich prawidłowego rozwoju, a także kluczowym czynnikiem profilaktyki otyłości i chorób cywilizacyjnych, takich jak cukrzyca typu 2, czy choroby układu krążenia.Należy jednak pamiętać, że intensywny wysiłek fizyczny wiąże się ze zwiększonym zapotrzebowaniem na energię oraz makro- i mikroskładniki.  Niedostateczna podaż kalorii i nieprawidłowy bilans diety mogą być przyczyną problemów zdrowotnych."

Cały artykuł przeczytaj TUTAJ!

 

Dodamy jeszcze, że dzięki uprzejmości partnera mamy możliwość korzystać z zajęć edukacyjnych dla dzieci, młodzieży, rodziców oraz całego zespołu trenerskiego w ramach gdyńskiego programu profilaktycznego pt. Sport, Zdrowie, Rodzina na rok 2021.

 

Jeszcze raz zapraszamy na stronę www.coms.pl , a Partnerowi dziękujemy, że jesteście z nami i dbacie o nasze pociechy!

COMS czyli Centralny Ośrodek Medycyny Sportowej